• NZ6_0799.jpg
  • NZ6_0820.jpg
  • NZ6_0825.jpg
  • NZ6_1025.jpg
  • slider0001a.jpg
  • slider0003a.jpg
  • zbiorowe GV 2019.jpg
środa, 26 czerwiec 2013 17:55

Sukces Galicja Vitis!

Sukces Galicja Vitis! fot. Roman Myśliwiec

To był bardzo udany konkurs winiarski. Galicyjski Konkurs Win - Galicja Vitis 2013 oceniony został bardzo wysoko przez zaproszonych jurorów.

 

- Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony zarówno poziomem prezentowanych win, jak i profesjonalną, na bardzo wysokim poziomie, organizacją konkursu - skomentował dla portalu naszewinnice.pl prof. Fedor Malik, czołowy słowacki enolog – A to niezwykle miejsce, jakim jest Zamek w Łańcucie tworzy oprawę, o jakiej nawet nie mogłem marzyć.

- (…) Na koniec dwa słowa uznania. Pierwsze dla prężnego Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, które robi wiele, by Galicja Vitis stał się corocznie ważnym punktem na konkursowej mapie Europy Środkowej. A drugie dla pomysłodawcy i głównego koordynatora konkursu – niezmordowanego Romana Myśliwca, któremu po tylu latach pracy nad rozwojem polskiego winiarstwa zwyczajnie wciąż się chce – napisał na winologia.pl Maciej Nowicki, jeden z polskich jurorów konkursu.

- Nigdy chyba nie degustowałem w tak zacnym miejscu – wielka jadalnia w łańcuckim zamku robi wrażenie – podkreślił kolejny juror Wojciech Gogoliński, z Magazynu Czas Wina, jednen z czołowych degustatorów i krytyków winiarskich w Polsce. - Ocena win na stuletnich parkietach i pod trzymetrowymi żyrandolami, wśród muzealnych eksponatów robi wielkie wrażenie. Ale czasu na podziwianie nie było zbyt wiele – nowa formuła konkursu sprawiła, że na listach degustacyjnych pojawiła się nieprawdopodobna jak na nasz kraj liczba prawie 300 win! Polskich win było ledwie około 70, samych włoskich było sporo więcej.

- Można wam tylko zazdrościć, to był w pełni profesjonalnie zorganizowany konkurs winiarski! Macie ładne winnice i pięknie wydaną książkę o podkarpackich winnicach. Zamek w Łańcucie to idealne i bardzo prestiżowe miejsce dla takiej międzynarodowej imprezy - podkreślił Michał Kozak, jedne ze słowackich jurorów Galicja Vitis 2013.

- Cieszę się, że się udało i wszyscy byli zadowoleni - ta opinia pójdzie w świat i o to mi chodziło – mówi Roman Myśliwiec, pomysłodawca i główny koordynator Konkursu. - Przy okazji pokazaliśmy naszym zagranicznym jurorom kawałek naszego pięknego Podkarpacia, no i piękny Zamek w Łańcucie. Rok temu zaplanowałem 250 win, zgłoszono prawie 300, ale do Konkursu stanęło ostatecznie 254. Mamy realną szansę, aby już w przyszłym roku dorównać konkursom Vinoforum i Muvina i stać się czołowym konkursem winiarskim w środkowej Europie. Przy okazji chciałbym gorąco podziękować członkom Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, którzy obsługiwali technicznie Konkurs. Bez nich ten sukces byłby niemożliwy –podkreśla Myśliwiec.

Galeria zdjęć

Ewa Wawro

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami opublikowanymi w mediach branżowych.

http://czaswina.pl/aktualnosc/iii-galicyjski-konkurs-win-galicja-vitis-lancut-2013

http://winicjatywa.pl/?p=26199&preview=true

http://kobietaiwino.wordpress.com/2013/06/27/galicja-vitis-czyli-odrodzenie-winiarskich-tradycji-w-polsce/

http://www.naszewinnice.pl/wydarzenia/konkursy/item/591-konkurs-galicjavitis-zako%C5%84czy%C5%82-si%C4%99-wielkim-sukcesem#.UcsYrZz2No8

http://www.wineofczechrepublic.cz/a3030-galicja-vitis-iii-rocnik-mezinarodni-soutezni-prehlidky-vin-cz.html

http://www.vinisfera.pl/wina,1506,240,0,0,F,news.html

http://www.jaslonet.pl/rozmaitosci/sukces-galicja-vitis,11634.html

http://www.tvjaslo.pl/wiadomosci/4050-sukces-galicja-vitis.html

 

 

Czytany 5426 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 lipiec 2013 06:42