• NZ6_0799.jpg
  • NZ6_0820.jpg
  • NZ6_0825.jpg
  • NZ6_1025.jpg
  • slider0001a.jpg
  • slider0003a.jpg
  • zbiorowe GV 2019.jpg
wtorek, 06 luty 2018 08:34

GALICJA VITIS 2018

Ideą Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS jest kultywowanie historycznych tradycji winiarskich oraz zacieśnianie przyjaznych kontaktów z krajami winiarskimi Środkowej Europy.

Celem Konkursu jest porównanie jakości win środkowoeuropejskich z winami pochodzącymi z innych części świata oraz promocja kultury wina w nowych krajach winiarskich. 

    Konkurs GALICJA VITIS to również doskonała okazja  do promowania win z krajów winiarskich na polskim rynku, który z roku na rok jest coraz bardziej zainteresowany taką ofertą.  Dzięki dobrej współpracy z czołowymi polskimi mediami branżowymi, informacje o medalistach docierają do szerokiej grupy odbiorców.  Udział w naszym konkursie może za tym wpłynąć na sprzedaż Państwa win w Polsce.

    Organizatorem Konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS, która oprócz organizowania konkursów winiarskich, prowadzi najlepszą w Polsce szkołę dla winiarzy – Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle. Zajmuje się także działalnością wydawniczą związaną z winiarstwem. Znana i ceniona marka organizatora jest gwarancją, że Konkurs przeprowadzony będzie profesjonalnie i na najwyższym poziomie.
    GALICJA VITIS 2018 odbędzie sie 17 i 18 maja w Krakowie. W poprzednich edycjach ocenianych było około 500 win, organizatorzy liczą na dalszy, systematyczny wzrost liczby zgłaszanych win.
    Wina ocenia międzynarodowe jury doświadczonych degustatorów i enologów ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Gruzji i Polski, zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Wina oceniane są w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Wielki złoty medal otrzymują wina, które uzyskają co najmniej 92 pkt., złoty medal to minimum 86, a srebrny co najmniej 82 punkty. Medale przyznaje się w 8 kategoriach  podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, półmusujące i musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz w 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie. W celu bardziej szczegółowego zapoznania się z naszym Konkursem zapraszamy na stronę internetową: www.galicjavitis.pl
Partnerami w organizacji Konkursu są firma importująca wina "Vinoteka 13", Hotel ATRIUM w Krakowie oraz Polski Instytut Winorośli i Wina. Patronat medialny nad Konkursem GALICJA VITIS sprawują czołowe media branży winiarskiej: Magazyn Czas Wina oraz portale: NaszeWinnice.pl, PortalSpożywczy.pl, Kobiety i Wino, Winologia i Paragraf w Kieliszku.


1. Regulamin konkursu

2. Formularz zgłoszeniowy (pdf)

3. Formularz zgłoszeniowy (xls)

Czytany 1812 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 marzec 2018 15:47