• NZ6_0799.jpg
  • NZ6_0820.jpg
  • NZ6_0825.jpg
  • NZ6_1025.jpg
  • slider0001a.jpg
  • slider0003a.jpg
  • zbiorowe GV 2019.jpg
środa, 20 marzec 2019 12:51

GALICJA VITIS 2019

Międzynarodowy Konkurs Win GALICJA VITIS 2019 odbędzie się w dniach 15 i 16 maja w Zakopanem. Zapraszamy winiarzy polskich i zagranicznych, jak i importerów i dystrybutorów win do udziału w Konkursie i zgłaszania win. Zdobyte medale na prestiżowych konkursach są bardzo przydatne w marketingu i reklamie oferowanych win, a GALICJA VITIS to jeden z czołowych i największych międzynarodowych konkursów winiarskich w Europie Środkowo-wschodniej, a zarazem jedyny tego typu w Polsce.

W poprzednich edycjach GALICJA VITIS ocenianych było około 400-500 win z kilkunastu krajów, w tym także spoza Europy. Jak przebiegały poprzednie edycje i jak były oceniane prześledzić można przeglądając poszczególne zakładki na stronie Konkursu.

Tegoroczne dokumenty konkursowe do pobrania w załącznikach do niniejszej informacji.
W razie pytań dodatkowych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub (+48) 602 375 851

Ze względu na wyjątkowy dla winiarzy rocznik 2018 zapowiada się bardzo ciekawy Konkurs, także w kontekście win polskich.

Konkurs GALICJA VITIS to także doskonała okazja  do promowania win z krajów winiarskich na polskim rynku, który z roku na rok jest coraz bardziej zainteresowany taką ofertą.  Dzięki dobrej współpracy z czołowymi polskimi mediami branżowymi, informacje o medalistach docierają do szerokiej grupy odbiorców.  Udział w naszym konkursie może za tym wpłynąć na sprzedaż Państwa win w Polsce. Konkurs GALICJA VITIS  służy także promocji polskich win na rynku krajowym i zagranicznym.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS, która oprócz organizowania konkursów winiarskich, prowadzi wiodącą w Polsce szkołę dla winiarzy – Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle. Zajmuje się także działalnością wydawniczą związaną z winiarstwem. Znana i ceniona marka organizatora jest gwarancją, że Konkurs przeprowadzony będzie profesjonalnie i na najwyższym poziomie.

Wina ocenia międzynarodowe jury doświadczonych degustatorów i enologów ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Gruzji, Mołdawii i Polski, zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Wina oceniane są w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Wielki złoty medal otrzymują wina, które uzyskają co najmniej 92 pkt., złoty medal to minimum 86, a srebrny co najmniej 82 punkty. Medale przyznaje się w 8 kategoriach  podstawowych: wina białe, różowe, czerwone,  musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz w 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie. W celu bardziej szczegółowego zapoznania się z naszym Konkursem zapraszamy na stronę internetową: www.galicjavitis.pl

Partnerami w organizacji Konkursu są Polski Instytut Winorośli i Wina oraz firma importująca wina "Vinoteka 13". Patronat medialny nad Konkursem GALICJA VITIS sprawują czołowe media branży winiarskiej: Magazyn Czas Wina oraz portale: NaszeWinnice.pl, PortalSpożywczy, Kobiety i Wino, Paragraf w Kieliszku.

Czytany 1168 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 marzec 2019 13:22