Nasze podręczniki dla winiarzy nagrodzone w Paryżu!

Sukces wydawniczy Fundacji GALICJA VITIS. Książki „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka. cz. 1 i 2” nagrodzone przez Międzynarodową Organizację Winorośli i Wina OIV w Paryżu.

 

Międzynarodowa Organizacja Winorośli i Wina OIV (ang. International Organisation of Vine and Wine, OIV) – to organizacja międzynarodowa o profilu naukowo-technicznym skupiająca 47 państw. Utworzona została na mocy porozumienie podpisanego przez 35 państw w 2001 r. Zastąpiła Międzynarodowe Biuro Winorośli i Wina.

17 lipca br. w Genewie Międzynarodowe Jury OIV przyznało 11 Nagród i 9 Specjalnych Wyróżnień wśród 51 prac zgłoszonych w konkursie przez 15 krajów. Jedną z głównych nagród przyznano za wydane przez Fundację Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS książki „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka. cz. 1 i 2”. ( więcej o przyznanych nagrodach w różnych kategoriach tutaj: www.oiv.int/en/oiv-life/the-2019-oiv-awards-and-special-mentions-unveiled )

Książki „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka. cz. 1 i cz. 2” to praca zbiorowa pod redakcją Romana Myśliwca i Ewy Wawro. Autorami poszczególnych rozdziałów są wykładowcy Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle (więcej o PAW www.akademiawina.org ), najlepsi specjaliści w Polsce w swoich dziedzinach. To nie tylko teoretycy, ale i praktycy, którzy swoją specjalistyczną wiedzę zdobywali przez lata doświadczeń. Książka adresowana jest do szerokiego grona osób zainteresowanych winiarstwem, właścicieli już istniejących winnic, jak i osób początkujących, winoogrodników i miłośników wina.

Ze względu na rozległość tematyki winiarskiej publikacja podzielona została na dwie części. Część pierwsza poświęcona jest zagadnieniom związanym z uprawą winorośli, część druga produkcji wina. W obu częściach zasadnicze zagadnienia obudowane są rozdziałami uzupełniającymi, jak historia, systematyka winorośli, marketing, enoturystyka, sztuka degustacji, prawo winiarskie.

Nasze książki to nie tylko podręczniki dla winiarzy, to także doskonała ilustracja tego, z czym zainteresowani winiarstwem muszą się zmierzyć. Winiarstwo to trudna sztuka, wymagająca ogromnego zaangażowania, kosztowna a także ryzykowna, bo uzależniona od wielu czynników środowiskowych i atmosferycznych. Ale umiejętnie prowadzona winnica i odpowiednia pielęgnacja wina, na każdym z etapów jego produkcji przynosi nie tylko spore zyski, ale daje także wiele satysfakcji. Nasze książki pokazują wszystkie te etapy krok po kroku. Tematyka jest jednak tak rozległa, że każdemu z rozdziałów należałoby poświęcić osobny podręcznik. To kolejne wyzwanie wydawnicze dla nas, z którym być może będziemy musieli się niedługo zmierzyć. Przyznana przez OIV prestiżowa nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i zarazem wyzwaniem do dalszej działalności wydawniczej – podkreśla Ewa Wawro, prezes Fundacji Galicja Vitis (więcej o fundacji www.galicjavitis.pl)

 

* * *

„Winorośl i wino. Wiedza i praktyka” – cz. 1i 2., bogato ilustrowane podręczniki wiedzy teoretycznej i praktycznej. Format: B5 (165×235 mm), ok. 300 stron każda, w pełnym kolorze na papierze kredowym, oprawa twarda.

Praca zbiorowa pod redakcją: Roman Myśliwiec, Ewa Wawro.
Autorzy cz.1 : Roman Myśliwiec, dr Janusz Mazurek, Ewa Wawro, Wojciech Bosak
Autorzy cz.2 : Piotr Stopczyński, Roman Myśliwiec, Wojciech Bosak, Ewa Wawro, Monika Bielka Vescovi, Bartosz Wilczyński, Radosław Froń.

Książki można kupić bezpośrednio od wydawcy oraz w wybranych księgarniach internetowych i sklepach branżowych.