XI Międzynarodowy Konkurs Win GALICJA VITIS – KRAKÓW 2023

Ideą Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS jest kultywowanie historycznych tradycji winiarskich oraz zacieśnianie przyjaznych kontaktów z krajami winiarskimi Środkowej Europy. Celem Konkursu jest porównanie jakości win środkowoeuropejskich z winami pochodzącymi z innych części świata oraz promocja kultury wina w nowych krajach winiarskich.

          Organizatorem Konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS, która oprócz organizowania konkursów winiarskich, prowadzi wiodącą w Polsce szkołę dla winiarzy – Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle. Zajmuje się także działalnością wydawniczą związaną z winiarstwem. Znana i ceniona marka organizatora jest gwarancją, że Konkurs przeprowadzony będzie profesjonalnie i na najwyższym poziomie.

          XI edycja Konkursu GALICJA VITIS 2023 odbędzie się 18 i 19 maja w salach Zamku Królewskiego w Niepołomicach k/Krakowa.
W poprzednich edycjach ocenianych było 400-500 win, organizatorzy liczą na dalszy, systematyczny wzrost liczby zgłaszanych win.

          Wina ocenia międzynarodowe jury doświadczonych degustatorów i enologów ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Mołdawii i Polski, zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Wina oceniane są w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Wielki złoty medal otrzymują wina, które uzyskają co najmniej 92 pkt., złoty medal to minimum 88, a srebrny co najmniej 84 punkty. Medale przyznaje się w 8 kategoriach podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz w 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie.
W celu bardziej szczegółowego zapoznania się z naszym Konkursem zapraszamy na stronę internetową: www.galicjavitis.pl

Partnerami w organizacji Konkursu są Polski Instytut Winorośli i Wina oraz firma importująca wina „Vinoteka 13”.
Patroni medialni: Czas Wina, Magazyn Trybuszon, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Magazyn Restauracja, Portal Nasze Winnice, Radio Kulinarne, Paragraf w Kieliszku

Partnerzy Konkursu

Patroni medialni